webcodes


به وبسایت تخصصی نقشه برداری خوش آمدید

سپاس خداوندی را که به قلم سوگند خورده است و افتخار مقام بندگی خود را نصیب ما نموده و به آدمی نعمات بی شمار عطا کرده و چه نعمتی بالاتر از اینکه به آدمی فکرت آموخت.
در جهان پیشرفته امروز هیچ پروژه ای را بدون مطالعه ، شناخت و برنامه ریزی صحیح و علمی،نمی توان انجام داد. از این رو اهمیت جمع آوری اطلاعات در برنامه ریزی ، تصمیم گیری و اجرا از ضروریات انکار ناپذیر دوران کنونی می باشد ، که در صورت عدم انجام صحیح آن ، اتلاف هزینه ،وقت و مخاطرات جانی و مالی را در پی خواهد داشت. اجرای هر پروژۀ عمرانی که در جهت آبادانی کشور صورت می پذیرد ، محتاج اطلاعات صحیح هندسی و غیر هندسی (توصیفی ) از مکان مورد نظر می باشد که به منظور انجام مطالعات اولیه ، برنامه ریزی ، طراحی ، اجرا و کنترل پروژه ضروری می باشد.جمع آوری ، تحلیل ، مدیریت و ارائه اطلاعات در شکل مناسب (عموما نقشه ) بر عهدۀ متخصصان نقشه برداری می باشد و با توجه به این مهم که اطلاعات نقشه برداری ، ابزار اساسی برای انجام کلیه فعالیت های زیر ساختای کشور می باشد ، اهمیت نیروی فنی مورد نیاز بدین منظور ضروری به نظر می رسد.
با توجه به موقعیت خاص ایران به جهت مسائل اقلیمی و جغرافیایی و بكربودن از لحاظ پروژه های عمرانی در بخش مسكن ، شهر سازی ، راه و باند ، پروژه های صنعتی ، سد سازی و غیره در چند سال اخیر ،حضور متخصصان، افراد وشركتهای علاقه مند به آبادانی و نوسازی گسترش چشمگیری داشته است ،كه زیربنای هر كشور تعلیم و تربیت صحیح نیروی متخصص و متعهد در هر زمینه ای می باشد .
یکی از مراکز آموزش دانشجویان در رشته نقشه برداری، دانشکده فنی امام صادق (ع) بابل می باشد که هنرجویان فارغ التحصیل دیپلم فنی را از طریق کنکور سراسری جذب می کند.
در سال 1392 ما جمعی از دانشجویان این رشته در راستای ارتقاء سطح علمی خود و دانشکده و هم اندیشی درباره مسائل نقشه برداری وبلاگی با کمک یکی از اساتید خود آقای مهندس فرشاد سید حسینی راه اندازی نمودیم. در سال 1397 به دلیل پر بازدید شدن این وبلاگ و احتیاج به فضای بهتر جهت ارائه مطالب نقشه برداری نیاز دیدیم که وبلاگ را به سایت تبدیل کنیم.
امید است مطالب این سایت تا حدودی نیاز های دانشجویان و علاقه مندان به رشته نقشه برداری را برطرف کرده و به ارتقاء سطح علمی ایشان کمک کند.

همواره منتظر نظرات و پیشنهادات و انتقادات شما عزیزان هستیم.

دانشگاه امام صادق بابل (ع)

بابل - امیركلا - میدان امیرپازوراری - دانشكده فنی و حرفه ای امام صادق (ع)